ECH | Odstraňovanie graffitov
15758
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15758,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Odstraňovanie graffitov

Odstraňovanie graffiti náterov

 

Opravy a čistenie poškodených častí fasád od graffiti náterov
Penetrácia fasádnych povrchov

 

Čo je to graffiti?

Graffiti je kresba, ktorá sa vykonáva s pigmentovými sprejovými farbami na poréznom povrchu, na ktorom zostáva trvalo a mení svoju estetickú formu.

 

Technológia na odstránenie graffiti

Technológia odstraňovania graffiti kombinuje mechanické umývanie povrchov s odstraňovanie graffitipoužitím vysoko – tlakového čistenia s teplou vodou a aplikácie chemických látok. Procesu sa zúčastní veľké množstvo ručnej práce. Pracovník zisťuje na vzorkách čistenia informácie o povrchu (type omietky, fasádnej farby, stupni poškodenia, atď.) a kvalite farieb, a potom rozhoduje o správnej kombinácii tlaku, teplote vody, použití chemických látok a technologických postupov.

Antigrafitový náter

 

Ochrana pred graffitovými nátermi

 

Máte dosť neustále nových graffitových náterov? Alebo sa chcete po prvom fasádnom maľovaní ochrániť?

My Vám naimpregnujeme fasádu tak, že odstránenie ďalšej mazanice bude pre nás hračka, čo sa odráža následne aj v nízkej cene za odstránenie prípadných ďalších graffiti náterov.

Toto je ideálnym riešením pre najčastejšie zasiahnutých zákazníkov.

Pri odstraňovaní graffiti z neošetrených povrchov antigraffitovou ochranou je dôležité vopred zdôrazniť, že úspešnosť odstránenia graffitov sa pohybuje v rozmedzí od 60 – 90 %. Pri niektorých typoch povrchov sa farba môže dostať hlboko do spórov materiálu a je problematické ju dokonale odstrániť.

Náklady na čistenie fasád

Ceny za čistenie fasády závisí od nasledujúcich faktorov:

Typ fasády

Stupeň znečistenia povrchu

Plocha fasády (m2)

Ceny za čistenie fasády sú podstatne nižšie ako jej nové maľovanie.

 

Po odstránení graffitov zostávajú na niektorých miestach tiene, ktoré ani pri opakovaných pokusoch nie je možné odstrániť. Pri fasádach a štruktúrovaných omietkach je potrebné dopredu počítať s tým, že pri odstraňovaní graffitov z neošetrených povrchov odstránime tiež farbu fasády. V praxi postupujeme tak, že graffiti zoslabíme na najväčšiu možnú mieru a miesto sa zamaľuje fasádnou farbou. Zamaľovať graffiti a neodstraňovať ich nie je vhodným riešením a výsledok je neuspokojivý.

 

Graffiti väčšinou presvitajú a jeho pôvodné kontúry sú viditeľné.