ECH | ČISTENIE FASÁD OD NEČISTÔT, PLESNÍ A MACHOV
15606
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15606,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-13.2,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

ČISTENIE FASÁD OD NEČISTÔT, PLESNÍ A MACHOV

Vykonávame odstraňovanie organických a atmosférických nečistôt z fasád:

 

Organické nečistoty – likvidácia a odstránenie –rias, plesní, machov a húb
Atmosférické nečistoty – prachové častice, smog, sadze a iné nečistoty

 

Výhody našich služieb:

Celá SR bez príplatku za dopravu

ZADARMO prídeme zistiť stav Vašej fasády, zameriame a vypracujeme cenovú ponuku.

V prípade impregnácie až 5 rokov záruka proti novotvorbe rias !!!

V prípade záujmu vykonáme vzorku čistenia na Vašej fasáde ZADARMO.

Dôvody vzniku plesní, rias a lišajníkov na fasádach domov

Plesne, riasy, machy, lišajníky a ďalšie organické nečistoty vznikajú na všetkých fasádnych systémoch. Je jedno, či sa jedná o fasádu zateplenú, natretú, kamennú alebo o brizolitovú fasádu.

Zelené riasy a čierne plesne sa na fasádach tvoria všade tam, kde sú pre ich rast vytvorené vhodné klimatické podmienky.

Vhodné podmienky pre rast plesní, rias a lišajníkov na fasádach:

Hlavným dôvodom je vlhké prostredie a nedostatok slnečného svetla. Preto nemôže fasáda dostatočne vyschnúť a vzniká prirodzené prostredie pre rast plesní, rias a lišajníkov na fasáde.

Najviac tento problém vzniká na severnej a západnej strane fasády. Tiež veľkou podporou vzniku sú v priamej blízkosti vysoké porasty a stromy, ktoré zabraňujú prirodzenému vyschýnaniu fasády.

Prečo je dôležité tieto mikroorganizmy včas odstrániť?

Hlavným dôvodom je Vaše zdravie! Zo zdravotného hľadiska riasy, plesne a lišajníkyspôsobujú alergické ochorenia. Dôležitou skutočnosťou je, že spóry plesní sa šíria pri vetraní z vonkajšej fasády do obytných častí domov. U plesní napadnutého domu bol vykonaný mykologický rozbor omietky, pri ktorej bola preukázaná vysoká koncentrácia plesní a prítomnosť ďalších mikroorganizmov – tj. baktérií a kvasiniek vo vysokých koncentráciách. Na základe vykonaných rozborov akreditovaným laboratóriom bola zistená inhalácia až 5000 spór na 1 m2, ktorá môže spôsobovať alergické ochorenia u “vnímavých” jedincov.

Tiež dochádza k postupnému znehodnoteniu fasády, kedy lišajník naruší štruktúru fasády a vznikajú mikropraskliny, ktoré sa postupom času cca 12 až 14 rokov zväčšujú.

Životnosť a údržba fasády

Čistenie fasády je nutné vykonať po cca 4 až 6 rokoch, po vyčistení fasády sa aplikujú fungicídne prostriedky, ktoré zabránia cca 5 rokov novotvorbe plesní, rias a lišajníkov. Farba, ktorá je súčasťou fasádneho systému, má životnosť cca 12 až 14 rokov, počas tejto doby farba plní svoju funkciu, chráni fasádu a odpudzuje vodu. Po uplynutí tejto doby farba zvetrá, zpráškovatie a už nechráni fasádu, voda nasáva do systému, fasáda vlhne, vytvárajú sa praskliny, pľuzgiere a vrchná časť systému (omietka) sa pomaly drobí. Preto je nutné fasádu umyť a natrieť fasádnou farbou s prídavkom fungicídnych prostriedkov. Ochrániť tak fasádny systém pred jeho deštrukciou.

Čistenie fasád bytových domov

Naše služby sú tiež určené bytovým družstvám, alebo spoločenstvám vlastníkov bytov.

Špecializujeme sa na čistenie a renováciu fasád bytových a panelových domov od nebezpečných plesní a iných mikroorganizmov, od usadenín prachu, smogu či dymu. Najmä panelákové zateplené fasády sú častokrát kvôli svojej nepriedušnosti náchylné k vzniku kolónií mikroorganizmov. Tieto mikroorganizmy a plesne môžu nenávratne fasádu poškodiť. Nenechajte fasádu Vášho bytového či panelového domu znehodnotiť, zavolajte nám!Po predložení našej ponuky Vám dáme dostatok času na zváženie (napríklad kvôli zvolaniu schôdze s členmi družstva a pod.) a v prípade Vášho záujmu zákazku po dohovore zrealizujeme.

Umývanie fasád rodinných domov

Aj váš rodinný dom či vila môže vyzerať ako nová! Z fasády vášho domova odstránime stopy po prachu, smogu, sadziach z komínov či výparoch z kuchýň. A to nie je zďaleka všetko – špecializujeme sa aj na odstraňovanie bakteriálnych mikroorganizmov, plesní, rias a podobných zelených nánosov na fasádach ľubovoľného druhu . Dbáme na to, aby sme fasádu vôbec nepoškodili, čo nám umožňuje výšková technika a odborne zaškolený a certifikovaný personál . Ak chcete, aby domov vašej rodiny vyzeral ako nový, či rodinný dom predávate a chcete zvýšiť jeho atraktivitu a dopyt po ňom, sme pre vás tí praví! Ozvite sa nám!

Vaša spokojnosť je pre nás prioritná

Sme si vedomí toho, že v tomto odbore sa šanca nedáva dvakrát. Z tohto dôvodu stále modernizujeme naše technológie, vytvárame a inovujeme nové a existujúce technologické postupy v oblasti čistenia fasád, umývania fasád, ochrany a údržby fasádnych povrchov. Stále vyhľadávame nové kvalitné prípravky nástroje a technológie, aby sme splnili náš záväzok a to k Vašej plnej spokojnosti a vytvárali skutočné hodnoty.

Ako si službu umývanie fasád objednať?
VOLAJTE 7 dní v týždni

 

Vykonáme skúšku zadarmo a spoločne zhodnotíme stav znečistenia

Prídeme v dohodnutý termín a vykonáme skúšku na cca 1m 2povrchu, ktorú doplníme o nezáväznú kalkuláciu.

 

V prípade záujmu dohodneme termín

V prípade Vášho záujmu spíšeme objednávku a dohodneme termín realizácie.